Żyję i jakoś się trzymam, więc witam w nowym poście. Nie dodawałam tu nic ponad tydzień, dlatego dzisiaj postanowiłam coś napisać i tę przerwę wynagrodzić. Zapewne czytanie trochę wam zajmie, ale postaram się opisywać wszystko tak, by było ciekawie.
***
Koń jest zdolny do rozmnażania już w wieku 2 lat i 6 miesięcy. Od tej pory możemy oferować krycia ogierami, a klacze zapładniać i rozmnażać. Z ogierami jest taka sytuacja, że mamy do wyboru 4 opcje wystawiania kryć:
1. Ogólnodostępne
2. Zarezerwowane dla gracza
3. Zarezerwowane dla nas samych
4. Zarezerwowane dla naszej drużyny, o ile do jakiejś należymy
Oczywiście przy wystawianiu krycia publicznego czy zarezerwowanego dla danej osoby, wybieramy koszt, który może wynieść od 500 do 7500 equus. Jeśli zaś chodzi o klacze to logicznie rzecz biorąc, możemy ją pokryć naszym lub czyimś ogierem. Oczywiście nie jest to bezpłatne - przy pokryciu musimy zapłacić weterynarzowi 100-2500 equus, w zależności od tego ile equus obecnie posiadamy i oczywiście płacimy za sam koszt krycia. Informacja dla osób, którym nie chce się liczyć - całość krycia może wynosić maksymalnie 10000 equus.
Skoro już zapłodniliśmy klacz należałoby przejść do tematu ciąży. Trwa ona 12 miesięcy i na początku możemy normalnie konia trenować oraz wysyłać na zawody. Od 8 miesiąca nie będzie to możliwe, pojawia się wtedy opcja zrobienia USG, za pomocą którego możemy poznać płeć, rasę oraz maść źrebaka. Od tej pory klacz może jedynie wykonywać zlecenia i trwa to do 12 miesiąca, czyli czasu, kiedy przychodzi moment na narodziny. Żeby klacz urodziła, musi być zakwaterowana w OJ. Wtedy wzywamy weterynarza i gotowe - nasz źrebak się urodzi. Teraz wystarczy nadać mu imię, ewentualny przyrostek i przydzielić go do gospodarstwa hodowlanego, czyli zakładki. Jeśli zechcemy posiadać kolejnego źrebaka, musimy odczekać 10 miesięcy i po tym czasie możliwe będzie następne zapłodnienie.
Chyba wszyscy wiedzą, że istnieje opcja wykastrowania konia. Możemy to zrobić ogierowi, gdy osiąga wiek 2 lat i 6 miesięcy (rok i 6 miesięcy dla VIPów z odpowiednim dodatkiem) do 6 roku życia włącznie. Jest to proces nieodwracalny, po którym nasz koń nie będzie mógł oferować pokryć, ale za to otrzyma bonus +8 do wytrzymałości i prędkości oraz +4 do ujeżdżenia. Te bonusy oczywiście przydadzą się wałachom na rozety czy GP.
Ciekawą kwestią są osiołki, konie pociągowe i oczywiście jednorożce. Zacznę więc od osiołków, skoro wymieniłam je jako pierwsze.
Osiołki rozmnażają się tylko ze sobą samymi, co oznacza, że nie istnieje możliwość wyhodowania np. mustango-osiołka. Ich potencjał genetyczny maleje z pokolenia na pokolenie, czyli im jest on mniejszy, tym lepiej. Dodatkowo można je kryć tylko 3 razy w ciągu życia (4, jeśli posiadamy konto VIP oraz konia Tianmę).
A co z końmi pociągowymi? Możemy je rozmnażać tylko 3 razy i tylko z innymi końmi pociągowymi. Nie musi być to ta sama rasa, równie dobrze przyjmie się krzyżówka np. Perszerona z Drumem.
No i na koniec jednorożce. Osobiście uwielbiam te konie i hoduję je dla przyjemności, jednak czasem nie jest to proste. Dlaczego? Otóż nie zawsze urodzi nam się koń z rogiem. Szansa jest równa 1 na 5 (osoby z VIPem mające odpowiedni dodatek mają zwiększoną tę szansę do 1 na 4), także trzeba mieć szczęście. Możemy rozmnażać jedynie jednorożce tej samej rasy, także system nie działa jak u zwykłych koni, że możemy wyhodować mieszańca. Jest jeszcze inne ograniczenie, o którym warto wspomnieć, czyli sesje pokrycia. Każdego dnia możemy uruchomić dwie takie sesje. Polega to na tym, że pokrywając klacz uruchamiamy "zegar" pozwalający na pokrycie dowolnej liczby jednorożców przez minutę. Oczywiście za każde pokrycie normalnie płacimy, ale za to nie mamy ograniczeń co do ilości pokrywanych klaczy. Jedynym ograniczeniem jest tutaj oczywiście wspomniany przeze mnie czas.
***
~Wolf Girl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz